Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu excel? Kurs edukacyjny!

Metoda Microsoftu „budowania każdej nocy”

James McCarthy opowiedział mi o metodach budowy produktów, stosowanych przez jego zespół i inne zespoły w Microsofcie. Sprowadzają się do rozwijania przyrostowego, doprowadzonego do logicznego krańca. Mówi:

Po dostarczeniu pierwszej wersji działającego produktu przekazujemy klientom następne, w których dodajemy nowe funkcje. Dlaczego początkowy proces budowy oprogramowania miałby przebiegać inaczej? Zaczynając od pierwszego kamienia milowego [przy czym nasz marsz do dostawy pierwszej wersji obejmuje trzy pośrednie kamienie milowe] co noc przebudowujemy rozwijający się system [i puszczamy przykłady testoioe]. Cykl budowy to jak uderzenie serca danego przedsięwzięcia. Każdego dnia zespoły programistów i testerów zaprowadzają moduły z nowymi funkcjami. Po każdej rozbudozoie mamy działający system, jeżeli prace załamują się, wstrzymujemy je do czasu znalezienia i naprawienia błędu. W każdej chwili wszyscy członkowie zespołu znają bieżący stan systemu. fest to naprawdę trudny proces, na który trzeba przeznaczać mnóstwo środków, jest to jednak proces usystematyzowany, kontrolowany i rozeznany. Daje zespołowi zoiarygodność, co wpływa na jego morale, na jego stan ducha.

Budowniczowie oprogramowania z innych firm są zdziwieni, a nawet zaszokowani tym procesem. Jeden z nich mówi: „Przyjąłem praktykę budowania co tydzień, ale wydaje mi się, że budowanie co noc wymagałoby zbyt dużo pracy”. Być może jest to prawda. Bell Northern Research na przykład przebudowuje swój system o 12 milionach wierszy raz na tydzień.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.