Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu excel? Kurs edukacyjny!

Mój najlepszy rok 1993

Jak już to kilkakrotnie powtarzaliśmy, sformułowanie celów dotyczących rzeczy, które mają dla nas istotne znaczenie, jest naprawdę wielkim wyzwaniem. Jeśli przeczytacie tę książkę, dowiecie się, jak bardzo byłam szczęśliwa mogąc zrealizować cel, którym było jej napisanie – marzyłam o tym od niepamiętnych czasów. Jednak przez wiele lat nie zrobiłam najmniejszego kroku, aby się do niego zbliżyć. I chociaż metodę „najlepszego roku” stosuję na własny użytek już od 1981 roku, nigdy nie znalazł się on na mojej liście dziesięciu najważniejszych celów. Po prostu wydawało mi się to tak bardzo nierealne, że nie próbowałam nawet myśleć o tym poważnie. Sądziłam, że cel ten pozostanie na zawsze jedynie w sferze marzeń.

I nawet mimo iż sama prowadziłam kursy posługiwania się metodą „najlepszego roku” i uczyłam innych, w jaki sposób realizować swe największe marzenia, to ten mój cel leżał uśpiony i nietknięty pod stertą żalów i ubolewań. Zawsze był jakiś powód, żeby twierdzić, iż nie jest to odpowiedni czas:

– Wieczorami i pod koniec tygodnia jestem za bardzo zmęczona.

– Moi koledzy w pracy i klienci oczekują ode mnie, abym zajęła się znacznie ważniejszymi i pilniejszymi sprawami.

– Początki menopauzy powodują, że mój umysł gorzej funkcjonuje.

– Napisanie książki nie ma nic wspólnego z kierunkiem rozwoju naszej firmy.

– Szkoda tracić czas na coś, co nie przyniesie nam żadnych pieniędzy.

Wątkiem, który przeplata się przez te wszystkie usprawiedliwienia, jest ukryte przekonanie, że „jestem ofiarą okoliczności, nad którymi nie mam żadnej kontroli”. Zauważyłam, że oprócz mnie również inne osoby często taką postawę przybierały. Ten motyw tkwił uparcie w mojej głowie przez wiele lat, zmieniały się jedynie usprawiedliwienia: „Pisanie sprawia mi przyjemność. Kto wie, może jestem znakomitą pisarką. Naprawdę mam dużo do powiedzenia, ale nie mogę, ponieważ…” (w puste miejsce wpiszcie dowolną przyczynę z zamieszczonej wyżej listy).

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.