Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu excel? Kurs edukacyjny!

Nie pozwól, aby chwasty zarosły twoje marzenia

Bardzo lubię ten cytat z książki H. Jacksona Browna Life’s Little Instruction Book – przypomina mi on o ludziach, których znam, a którzy postępują zgodnie z radą pani Hepbum. Z przyjemnością opowiem wam o kilkorgu moich przyjaciół i klientów, którzy mieli dość odwagi, chęci i byli na tyle zdyscyplinowani, aby wykorzystać w życiu to, czego nauczyli się ćwicząc „najlepszy rok”.

I chociaż wszystko to brzmi bardzo prosto i gładko, kiedy ich życiorysy zredukujemy do krótkich „historii suksesu”, to jednak jeśli spróbujemy spojrzeć na nie wnikliwiej, dostrzeżemy, w jaki sposób każdy z nich w sobie właściwy sposób zdecydował się zmienić coś, co było dla niego najważniejsze. Zastanówcie się, czy trudniej jest wam uwierzyć w tego rodzaju doświadczenia aniżeli w przykłady opisanych wcześniej problemów.

Kobieta, która porzuciła męża dla zatwardziałego starego kawalera. W jakieś pół roku później przestał mówić jej, jak bardzo mu na niej zależy: od pięciu tygodni ani razu nie powiedział jej też, że ją kocha. Zaczęła martwić się, czy przypadkiem nie popełniła błędu. Kiedy zdała sobie sprawę z tego, że zamiast koncentrować się na celu, do jakiego dążyła, skupiła się raczej na swoich obawach, sformułowała sobie następujący cel: Pracować nad umacnianiem związku z Samem i nauczyć się pamiętać o tym, jak bardzo on mnie kocha.

Udało się jej skoncentrować na tym zadaniu i rozproszyć swe obawy: w ciągu roku pobrali się. Znakomicie prosperujący przedsiębiorca, dobiegający sześćdziesiątki, chciał zająć się czymś nowym i ciekawszym, ale czuł się winny wobec oddanych mu ludzi w firmie, którą rozwijał przez ostatnie dwadzieścia lat – martwił się również tym, że w jego wieku może nie być w stanie stworzyć czegoś od nowa. Wyznaczył sobie cel: Odejść z firmy i na początku roku być gotowym do uruchomienia nowego przedsiębiorstwa.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.