Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu excel? Kurs edukacyjny!

PRZEGLĄD PROCEDUR STOSOWANYCH W LECZENIU INNYCH OSÓB

Oto, zestawiony dla twej wygody, spis omówionych uprzednio procedur leczenia innych osób.

– Procedura podstawowa

Stosuj ją dopiero wtedy, kiedy sam już przećwiczyłeś czterdzieści codziennych odliczeń, nabyłeś umiejętność wchodzenia w stan alfa i skutecznego stosowania go w pomaganiu sobie samemu.

– 1. Wejdź w stan alfa.

– 2. Wywołaj pierwszy obraz, następnie wyobraź sobie kolejne dwa, lokując je z lewej strony pierwszego – osoba i jej choroba, leczenie choroby, osoba uwolniona od dolegliwości.

– 3. Zakończ sesję alfa.

– Procedura szczegółowa

Przy pomaganiu innym procedurę podstawową można o pewne szczegóły wzbogacić lub w pewnych szczegółach zmienić.

– 1. Wejdź w stan alfa wieczorem i zaprogramuj swoje obudzenie w momencie najodpowiedniejszym do programowania dla obiektu działania.

– 2. Kiedy się zbudzisz, wejdź w stan alfa i wykonaj dodatkowe odliczanie od 10 do 1 dla pogłębienia go.

– 3. Przed wywołaniem pierwszego obrazu skup się na chwilę w modlitwie.

– 4. Wywołaj obraz chorego. (Jeżeli nie wiesz, co mu dolega, ustal to w sposób podany poniżej). Zatrzymaj obraz przez 1 minutę.

– 5. Przesuń obraz nieco w lewo. Poświęć minutę lub dwie na wyobrażanie sobie, jak problem zdrowotny jest korygowany.

– 6. Ponownie przesuń obraz nieco w lewo i wyobraź sobie osobę, której udzielasz pomocy, wolną od dolegliwości, w doskonałym zdrowiu.

– Wykrywanie problemów zdrowotnych u innych osób

– 1. Wejdź w stan alfa, pogłębij go i zmów krótką modlitwę.

– 2. Zadaj sobie pytanie: „Gdzie znajduje się źródło choroby?” Następnie przeglądaj całe ciało pacjenta od stóp do głowy, dopóki któraś okolica ciała nie przyciągnie twojej uwagi.

– 3. Załóż, że tam właśnie tkwi źródło problemu i postępuj według wskazówek podanych powyżej.

– Wskazówki dodatkowe

– W przypadkach zagrożenia życia powtarzaj działania uzdrawiające co noc. Jeżeli sytuacja nie jest tak groźna, powtarzaj je co trzy dni.

– Jeżeli sytuacja jest poważna – lub chory nie reaguje na oddziaływanie, zastosuj mechanizm wzmacniający, na przykład wypijanie szklanki wody. Zaprogramuj chorego, by wierzył, że każda wypita szklanka wody pomaga w leczeniu jego dolegliwości.

– Jeżeli pacjent nie reaguje mimo włączenia mechanizmu wzmacniającego, zmodyfikuj mechanizm. Zastąp szklankę wody jedzeniem lub piciem czegoś, co chory przyjmuje częściej niż raz dziennie – np. kawą lub herbatą.

– W miarę postępu leczenia wprowadzaj zaobserwowane zmiany do pierwszego z serii trzech obrazów.

– Pomaganie innym w przełamywaniu nawyków i zmianie destrukcyjnego myślenia

Zaprogramuj mechanizm wzmacniający – jakąś pospolitą czynność wykonywaną przez osobę, której pomagasz częściej niż raz dziennie. Następnie stosuj taką samą, jak przy leczeniu procedurę, z następującymi wyjątkami:

– 1. Wywoływane przez ciebie trzy obrazy nie powinny dotyczyć znikania samego nawyku, lecz wzmacniania się chęci jego pozbycia u osoby, której pomagasz.

– 2. Osobom z problemami emocjonalnymi lub psychicznymi można pomóc standardową procedurą „trzech scen”. Wyobraź sobie następujące sceny:

– Obraz 1. Osoba zachowująca się w sposób zaburzony.

– Obraz 2. Zaburzenie jest korygowane.

– Obraz 3. Osoba wolna od zaburzeń emocjonalnych czy psychicznych.

KOMUNIKACJA SUBIEKTYWNA

– 1. Zamknij oczy. Zwróć je w górę, pod kątem ok. 20° w kierunku linii brwi.

– 2. Etapy 2a, 3a, 3b i 3c nie są obowiązkowe. Powoli zacznij liczyć w myśli od 10 do 1. Powtarzaj jedną liczbę co sekundę.

– a. Rozpoczynając od skóry pokrywającej czaszkę, a kończąc na palcach twoich stóp, skoncentruj świadomość na poszczególnych częściach ciała, kolejno je rozluźniając.

– 3. Gdy doliczysz do 1, stwórz i zatrzymaj w wyobraźni obraz siebie jako osoby pełnej energii, młodej, zdrowej i atrakcyjnej.

– a. Zadaj sobie w wyobraźni pytanie: „Dlaczego mam tą dolegliwość fizyczną?” Następnie pozwól, aby myśli dowolnie wędrowały.

– b. Gdy zaczniesz myśleć intensywnie na temat jakiejś konkretnej osoby, wyobraź sobie tą osobę.

– c. Wyobraź sobie, że wzajemnie sobie przebaczacie. Wyobraź sobie, że ściskacie się lub podajecie sobie ręce, kiwacie głowami na znak wzajemnej zgody. Miej dobre samopoczucie po tym wyobrażeniu.

– 4. Powtórz w myśli: „Moje ciało i umysł są zawsze w doskonałym zdrowiu.”

– 5. Potem powiedz w myśli: „Teraz policzę od 1 do 5. Gdy doliczę do 5, otworzę oczy, poczuję się doskonale, w doskonałym zdrowiu, lepiej niż poprzednio.

– 6. Rozpocznij liczenie. Gdy doliczysz do 3, powtórz w myśli: „Gdy doliczę do 5, otworzę oczy, poczuję się doskonale, w doskonałym zdrowiu, lepiej niż poprzednio.”

– 7. Na 5 otwórz oczy i jeszcze raz powtórz w myśli: „Jestem całkowicie przebudzony, czuję się doskonale, w doskonałym zdrowiu, lepiej niż poprzednio”.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.