Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu excel? Kurs edukacyjny!

Robienie tego, co mamy do zrobienia

Święta prawda! Powyższy cytat znakomicie wyraża największy problem, z którym każdy z nas się boryka. Kiedy zaczynam zastanawiać się nad niektórymi moimi porażkami – tymi wielkimi i całkiem malutkimi – zazwyczaj dokładnie zdaję sobie sprawę z tego, co powinnam była zrobić inaczej, aby do nich nie doszło.

Ostatnie pytanie ćwiczenia „najlepszego roku” ma pomóc nam uświadomić sobie naszą wiedzę na temat tego, co mamy robić, a rozdział ten zawiera najrozmaitsze wskazówki i pomysły, które nam w tym pomogą.

Najprostszym kluczem do osiągnięcia w ciągu roku swoich najważniejszych dziesięciu celów jest widoczność. Plan najlepszego roku zawsze powinien znajdować się na widocznym miejscu. Pomyśl, gdzie go umieścić, abyś mógł go codziennie widzieć. Może powiesić go na ścianie nad biurkiem albo wsunąć do kalendarza, do często otwieranej szafki bądź też umieścić w centralnym miejscu swej kartoteki? Musisz zastanowić się, w jakim stopniu chcesz swoje cele ujawnić – na cokolwiek jednak się zdecydujesz, powinieneś upewnić się, że będziesz mógł stale na nie patrzeć.

I znów najważniejsza jest tu świadomość. Najlepsza rada, jakiej mogę ci udzielić, jest taka, byś dziennie poświęcił nie więcej niż dziesięć sekund na przeczytanie swego planu. Pozwól, aby ta niezwykła kartka papieru przyciągała twoją uwagę, stymulowała cię do myślenia i działania i ukierunkowywała twe dążenia w ciągu całego roku.

Teraz, kiedy już masz swój roczny plan, w osiągnięciu sukcesu pomoże ci zamieszczony poniżej wzór. Ma on przypominać ci o podstawowych zasadach postępowania w dążeniu do najlepszego roku. Trzy kąty trójkąta wskazują na najistotniejsze aspekty konieczne do tego, by nasze działanie było skuteczne. Nazwałam je niezawodnym planem Z -W – P – może nie zawsze najłatwiejszym, lecz za to ułatwiającym nam pamiętanie o rzeczach najważniejszych.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.