Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu excel? Kurs edukacyjny!

ZWALCZANIE MYŚLENIA DESTRUKCYJNEGO CZ. II

Mechanizm tego zjawiska jest obecnie przedmiotem badań biochemików i immunologów. Udało im się wykryć łańcuch reakcji wiążący mózg z układem immunologicznym. My, stosując metodę Silvy, nie włączamy się do tych badań. Nie znaczy to, że pozostajemy bezczynni. Opierając się na założeniu, że wszystko w organizmie koordynowane jest przez mózg, staramy się kontrolować umysł, by zapanować nad układem immunologicznym i najistotniejszymi dla życia organami ciała, zapewniając sobie w ten sposób wpływ na nasz ogólny stan zdrowia.

Tak, to prawda, że możesz walczyć z chorobą kontrolując swoje stany emocjonalne. Gdy naukowcy szukają ścieżek łączących mózg z systemem obronnym organizmu, ty nie musisz czekać na wyniki ich poszukiwań. Możesz użyć stanu alfa, by nadać swoim nastrojom maksymalnie pozytywny charakter – żyć dłużej i zdrowiej.

Jestem głęboko przekonany, że Stwórca nagradza nas za pomoc w naprawianiu problemów występujących w dziele stworzenia. Jesteśmy tutaj, by pomóc Mu w tym świecie, w takiej postaci w jakiej się teraz objawia. Jako jedyni ze stworzonych przez Niego istot jesteśmy w stanie współtworzyć. My i tylko my, możemy sprawić, że będzie to świat, w którym jakość życia, zarówno ludzi jak i wszystkich innych stworzeń, będzie lepsza. W miarę jak nad tym pracujemy, życie staje się lepsze również dla nas. Kiedy zaczynamy przedkładać myślenie twórcze nad destrukcyjne, pozytywne nad negatywne, pierwsi odnosimy z tego korzyści żyjąc dłużej i zdrowiej.

Jeżeli myślimy destrukcyjnie, poddajemy się depresji, zżymamy się na innych, pierwsi padamy ofiarą naszej opozycji wobec twórczego potencjału. Tracimy odporność na choroby i poddajemy się bakcylom i wirusom. Oto kara współmierna do winy. Myśląc destrukcyjnie niszczymy sami siebie.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.